پیش نویس نهایی اصلاحیه قانون معادن از سوی اتاق ایران ارائه شد

پیش نویس نهایی اصلاحیه قانون معادن از سوی اتاق ایران ارائه شد

به گزارش مبین نیوز کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی جلساتی کارشناسی با بررسی مواد قانون معادن کشور، پیش نویس موارد اصلاحی را آماده کرد. متن نهایی پیش نویس اصلاحیه قانون معادن از سوی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تهیه شد.

اعضای کمیته ویژه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران طی چندین جلسه کارشناسی ۳۶ بند این قانون را بررسی و در نهایت پیش نویس مذکور را به منظور ارائه از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیات وزیران آماده کرده‌اند. اصلاحیه قانون معادن پس از تصویب هیات وزیران به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گفت و گو با پایگاه خبری اتاق ایران اصلاحات مربوط به حقوق دولتی را از مهم ترین اصلاحات این قانون عنوان کرد و گفت: روح کلی حاکم بر اصلاح این قانون این بود که حقوق و بهره های مالکانه دولتی با آمار و ارقام دقیق آن قدر شفاف شود که امکان اعمال هرگونه سلیقه شخصی را از دولت و سیاستگذار بگیرد.

بهرام شکوری هدف اصلی از اصلاح قانون را کمک به بهبود فضای سرمایه گذاری در بخش معادن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی دانست و گفت: در نشست ها و همایش های معدنی که در خارج از ایران شرکت‌ می کنیم اولین سؤالی که از ما پرسیده می‌شود در مورد قانون معادن است؛ سرمایه گذاران خارجی پیش از هر گونه اقدام به سرمایه گذاری باید بدانند به طور دقیق چه میزان بهره مالکانه، حقوق دولتی و حتی مالیات باید به دولت پرداخت کنند و روند افزایشی آن چگونه است.

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: تصمیمات سلیقه ای و یک شبه سرمایه گذاران را منصرف می‌کند و ما هر چقدر بتوانیم با قوانین خوب موارد را شفاف سازی کنیم، شرایط را برای ورود سرمایه گذاران تسهیل کرده ایم.

نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن، سازمان نظام مهندسی، مجلس شورای اسلامی و تشکل های بخش خصوصی مانند انجمن سنگ و سنگ آهن و سرب و همچنین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نشست های کارشناسی کمیسیون معادن اتاق ایران حضور داشته اند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.