تخصص ما فعاليت‌های بزرگ مقياس است

درباره مبین

شرکت راهسازی و معدنی مبین

شرکت راه‌سازی و معدنی مبین یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی پیشرو در زمینه عملیات معدنکاری است که فعالیتش را از سال 1373 آغاز نموده و تاکنون بیش از 1.3 میلیارد تن عملیات استخراج و باطله برداری در معادن مختلف کشور انجام داده است. همچنین از ابتدای سال 1385 و با ورود به فعالیت‌های سدسازی شرکت مبین توانست برگ جدیدی در کارنامه فعالیت‌های پیمانکاری خود رقم زند.

اين شركت با محوريت استفاده حداكثري از تجربيات موفق، مديريت جامع و ايجاد حس اطمينان در كارفرمايان توانسته است در زمره بهترین و برترین شرکت های معدنی کشور قرار گیرد. شرکت مبین در حال حاضر سالیانه قریب به هفتاد میلیون تن عملیات استخراج و باطله برداری انجام داده و در اکثر معادن اصلی و بزرگ کشور حضوری فعال داشته به‌گونه‌ای که توانسته است به‌عنوان بازویی قدرتمند و قابل‌اتکا برای کارفرمایان و دولتمردان بخصوص سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران عمل نماید.

ایجاد روحیه کار تیمی و این باور که ما هم می توانیم در مقیاس های بزرگ فعالیت نماییم ، نقطه قوت اساسی هیئت مدیره بوده که براساس آن استراتژی عملکرد شرکت مبین طراحی گردیده است . در استراتژی شرکت مبین نیروی انسانی متخصص دارای جایگاه ویژه ای می باشد. آنچه شرکت مبین را در اوج نشانده، 1700 نفر نیروی انسانی توانمند و متخصصی است که بر پایه‌ نیازهای داخلی، در محیطی فنی برمبنای الگوی کار تیمی به دنبال ارائه‌ بهترین راهکارها و خدمات جهت بهره برداری بهینه از معادن کشور میباشند.

پرسنل شرکت

استراتژی و چشم انداز

شرکت مبین همواره تلاش نموده تا بر پایه‌ یادگیری و یاددهی مستمر، محیطی تعاملی برای پرسنل خود به وجود آورد. برگزاری دوره‌های تخصصی گسترده در مراکز پژوهش و آموزش براساس نیازسنجی آموزشی و بسترسازی برای رشد علمی و عملی پرسنل مبین، از جمله برنامه‌های محوری مبین درحوزه آموزش می باشد.

شرکت مبین با اتکا به تجربیات و دانش فنی مدیران زبده و نیروهای متخصص در کنار استفاده از ماشین آلات سایز بزرگ و منحصر بفرد توانسته است تمام پروژه های خود را سریعتر از برنامه های پیش بینی شده و با ارزانترین قیمت به اتمام رساند.

کاهش قیمت تمام شده انجام خدمات این شرکت در سایه استفاده از تجربیات اکتسابی در پروژه های انجام شده، ایجاد سیستم مدیریت فراگیر و یکپارچه، افزایش راندمان و بهره وری با انتخاب بهینه ماشین آلات و استفاده از دانش روز و آموزش های مستمر در بکارگیری و نگهداری این ماشین آلات، طراحی وایجاد بانک های اطلاعاتی یکپارچه و شبکه های مورد نیاز جهت کنترل، تحلیل و نظارت، افزايش بهره وري سازماني و كاهش هزينه ها، بازنگري و بهبود سيستم هاي كنترلي و نظارتي به منظور افزايش كيفيت و ايمني در پروژه ها و همچنین ساخت قطعات یدکی ماشین آلات در داخل کشور از جمله فعالیت های مبین بوده که موجب ایجاد مزیت رقابتی گردیده است.

در حال حاضر شرکت مبین بیش از 300 دستگاه ماشین آلات سنگین معدنی در اختیار دارد که تعدادی از آنها از نظر سایز در ایران منحصر به فرد بوده و همچنین شرکت در زمینه نگهداری ماشین آلات براساس استانداردهای جهانی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. این موضوع در شرایطی اتفاق افتاده است که کشور عزیزمان ایران، مدت زمان بسیار طولانی در تحریم اقتصادی قرار داشته و در نبود فعالیت نمایندگی کمپانی های سازنده و عدم امکان تامین بموقع قطعات یدکی، شرکت مبین بخشی بصورت برون سپاری و با همت مدیران و کارشناسان فنی خود در بخش ماشین آلات اقدام به ساخت قطعات یدکی در داخل کشور نموده و علاوه بر ایجاد دانش فنی، ایجاد اشتغال و جلوگیری ازخروج ارز، موجب افزایش خود اتکایی و ایجاد اعتماد بنفس در درون کشور گردیده و امکان بهره برداری کامل از ماشین آلات را فراهم نموده است.

ماشین آلات

توسعه و سازندگی

شرکت مبین هم اکنون به پشتوانه سابقه افتخار آمیز خود و با نگاه به افق های روشن و بلند آینده بعنوان یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ارایه خدمات بهره برداری و پیمانکاری در پروژه های معدنی و عمرانی مطرح بوده و امید است بتواند گامی هرچند کوچک در راستای آبادنی و سازندگی روزافزون کشور عزیزمان ایران بردارد .

در ادامه مسیر توسعه و سازندگی کشور، شرکت راه‌سازی و معدنی مبین، به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر در چرخه تولید مواد معدنی کشور و تکمیل زنجیره ارزش، احداث کارخانجات فراوری در معدن مهدی آباد را آغاز نموده است. بدین منظور تکمیل عملیات اکتشافی، استخراج و باطله برداری، مطالعات و عملیات اجرایی ساخت کارخانجات، همزمان در این معدن در حال اجرا می باشد. معدن سرب و روی مهدی‌آباد که از بزرگترین معادن سرب و روی جهان محسوب می شود، پس از مدت ها انتظار، تولید ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب را در دستور کار خود دارد. با اجرایی شدن این پروژه، فصل جدیدی در رشد صنعت سرب و روی کشور و جهان و همچنین در زمینه ایجاد اشتغال بیش از یک هزار نفر در منطقه آغاز گردیده است.

برخی از فعالیت ها، گواهینامه ها و افتخارات شرکت :

رتبه یک پیمانکاری در رشته کاوش های زمینی
اولین شرکت های خصوصی پیشرو در زمینه عملیات معدنکاری
انجام بیش از 1.3 میلیارد تن عملیات استخراج و باطله برداری در معادن مختلف کشور
فعالیت در اکثر معادن اصلی و بزرگ کشور
دارا بودن بیش از 300 دستگاه ماشین آلات سنگین فعال در پروژه ها
مبین همواره تلاش نموده تا بر پایه‌ یادگیری و یاددهی مستمر، محیطی تعاملی برای پرسنل خود به وجود آورد.
دارنده گواهینامه‌ ISO 21502 در زمینه مدیریت پروژه
دارنده گواهینامه‌ ISO 9001 در زمینه مدیریت کیفیت
دارنده گواهینامه‌های 45001 و ISO 14001 در زمینه بهداشت شغلی  و محیط زیست
دارنده گواهینامه HSE-MS در زمینه بهداشت ، ایمنی و محیط زیست