تخصص ما فعاليت‌های بزرگ مقياس است

نکاتی در زمینه آنالیز روغن ماشین آلات

نکاتی در زمینه آنالیز روغن ماشین آلات

هدف از تدوین کتاب ” نکاتی در زمینه آنالیز روغن ماشین آلات” ارائه اطلاعات، تجربیات و نکات مربوط به آنالیز روغن ماشین‌آلات معدنی و راه سازی است. عمده مطالب بخش نخست متن حاضرکه اطلاعات کلی در زمینه آنالیز روغن را به اختصار مرور می کند، از برخی منابع مربوطه و به ویژه کتاب “مقدمه ای بر آنالیز روغن” تالیف دروترویر- جیم سی فیچ  و ترجمه آقای دکتر علیرضا مسعودی می‌باشد. در ادامه، به مواردی از تجربیات و نکات اجرایی موضوع آنالیز روغن پرداخته شده است که یافته‌ها و تجربیات پروژه معدن مس سونگون تشکیل دهنده بخش اصلی آن می‌باشد.
با عنایت به برخی جوانب، به منظور بهره برداری هرچه بهتر از متن موجود، توجه به موارد ذیل، پیش از مطالعه آن توسط مخاطبین محترم، موکدا توصیه می‌شود:

 


–    تدوین متن حاضر، گام نخست در زمینه ارائه اطلاعات و مطالب مربوط به آنالیز روغن ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی با تمرکز بر داده ها، تجربیات و یافته های پروژه معدن مس سونگون شرکت راه سازی و معدنی مبین می‌باشد.
–    در همین راستا سعی شده در ابتدا و بسیار کلی و به اختصار، کلیات و برخی مفاهیم عمومی مربوط به دانش آنالیز روغن مرور شوند و سپس، برخی نکات و تجربیات قابل اشاره (البته مبتنی بر اطلاعات پروژه معدن مس سونگون) مطرح شود.
–    با توجه به اینکه متن حاضر برای استفاده عوامل اجرایی پروژه‌های معدنی تهیه شده است، در نگارش آن سعی شده که محتوای مطالب، متناسب با مخاطب و میزان آشنایی و ارتباط عمومی او با موضوع تنظیم شود. با این وجود ممکن است در مواردی به ناچار از این اصل عدول شده باشد و مثلاً بعضی واژه های تخصصی مربوط، به کار رفته باشند.
–    یادآور می‌شود که در قسمت انتهایی متن سعی شده به صورت خلاصه، جمع بندی موارد در قالبی مشابه چکیده یافته‌ها و توصیه‌های اجرایی حوزه آنالیز روغن آورده شود.
–    نظربه اینکه انجام کاری در سطح تهیه متن حاضر در چارچوب نظام مدیریت دانش در شرکت مشابه چندانی نداشته و از دیگر سو، مبنای شکل گیر‌ی متن حاضر، اطلاعات دریافتی از پروژه فوق الذکر و نیز برخی منابع مرتبط با موضوع آن می‌باشد و نقصان اطلاعات در تبادل آن محتمل است، لذا وجود اشتباه یا نقص و یا کاستی در آن منتفی نیست و بر همین اساس، انعکاس و یا اصلاحات لازم، مزید امتنان خواهد بود.

 


مخاطبین اصلی متن حاضر عوامل اجرایی (مدیران، کارشناسان، تکنسین ها و…) پروژه معدن مس سونگون و سایر معادن شرکت مبین و البته سایر پروژه‌های معدنی و عمرانی که در آنها از ماشین‌آلات سنگین استفاده می‌شود و مبحث آنالیز روغن برای آنها موضوعیت دارد، هستند.

 


همچنین استفاده مخاطبین دیگر که مرتبط و یا علاقه‌مند به مباحث اجرایی باشند، از جمله دانشگاهیان و به ویژه اساتید و دانشجویان رشته های مهندسی معدن، مهندس عمران و مهندسی مکانیک، خالی از لطف نیست.

جستجو

پروژه های در حال انجام

عملیات استخراج و باطله برداری معدن سنگ آهن چاه گز
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن مس سونگون
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن مس میدوک
مشارکت در انجام پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد

اطلاعات تماس

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران . خیابان میرزای شیرازی . نبش خیابان دوازدهم . پلاک ۹۲ . ساختمان تی پی کال . کدپستی: ۱۵۹۶۷۳۵۸۱۸
  • 021-88800900-4
  • info@mobinco.com