تخصص ما فعاليت‌های بزرگ مقياس است

برگزاری دوره آموزشی تجزیه و تحلیل حوادث و پیامدها به روش نمودار استخوان ماهی (Fishbone Diagram)

برگزاری دوره آموزشی تجزیه و تحلیل حوادث و پیامدها به روش نمودار استخوان ماهی (Fishbone Diagram)

برگزاری دوره آموزشی تجزیه و تحلیل حوادث و پیامدها به روش نمودار استخوان ماهی (Fishbone Diagram)

  1. بررسی و تجزیه و تحلیل حوادث به منظور شناسایی علل وقوع آنها و پیشگیری از وقوع حوادث مشابه، از اصول اساسی برنامه های مدیریت  HSEE  و به تبع از دغدغه‌های مدیریت شرکت‌های بزرگ مقیاس به‌ویژه از جهت نیروی انسانی می‌باشد؛ از این‌رو داشتن یک رویکرد نظام‌مند به این منظور الزامی است. در چنین رویکردهایی، با توجه به نوع حوادث، نوع و میزان اطلاعات موجود و سایر ملاحظات می توان از ابزارها و تکنیک‌های متعدد، با توجه به ویژگی‌های هرکدام بهره گرفت. برخی از این روش ها به صورت خاص به منظور تحلیل حوادث طرح‌ریزی شده‌اند و برخی از آنها تکنیک‌های عمومی حل مساله یا شناسایی و تحلیل مشکلات می باشند. نمودار استخوان ماهی(علت و معلول) یکی از ابزارهای متداول ریشه‌یابی مشکلات است که کاربردهای فراوان، به‌ویژه در مدیریت کیفیت دارد.
  2. شرکت‌ راهسازی و معدنی مبین بعنوان یکی از بزرگترین پیمانکاران معادن بزرگ مقیاس کشور، ویژه 10 نفر از سرپرستان و پرسنل HSEE مستقر در کلیه پروژه‌ها، اقدام به برگزاری دوره یک روزه تحت عنوان دوره آموزشی تجزیه و تحلیل حوادث و پیامدها به روش نمودار استخوان ماهی (Fishbone Diagram) نموده است. این دوره در تاریخ 1401/09/14 در پروژه سنگ آهن چاه‌گز استان یزد برگزار گردید.
  3. انتظار است با برگزاری این دوره ضمن ارتقاء سطح نگرش و دانش افراد، علل واسطه‌ای و ریشه‌ای حوادث شناسایی و عارضه یابی شده و از طریق اقدامات کنترلی به موقع بروز حوادث و پیامدهای ناشی از آن را به حداقل رساند.

جستجو

پروژه های در حال انجام

عملیات استخراج و باطله برداری معدن سنگ آهن چاه گز
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن مس سونگون
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن مس میدوک
مشارکت در انجام پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد

اطلاعات تماس

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران . خیابان میرزای شیرازی . نبش خیابان دوازدهم . پلاک ۹۲ . ساختمان تی پی کال . کدپستی: ۱۵۹۶۷۳۵۸۱۸
  • 021-88800900-4
  • info@mobinco.com