تخصص ما فعاليت‌های بزرگ مقياس است

کنفرانس فرصتهای پنهان سرمایه گذاری در صنعت سرب و روی

کنفرانس فرصتهای پنهان سرمایه گذاری در صنعت سرب و روی

کنفرانس فرصتهای پنهان سرمایه گذاری در صنعت سرب و روی

 کنفرانس آنلاین فرصتهای پنهان سرمایه‌گذاری در صنعت سرب و روی با نگاهی بر بازار و معدن، ۱۹ دی ماه امسال از سوی سایت خبری تحلیلی معدن ۲۴ برگزار شد.

 

به گزارش معدن ۲۴، این کنفرانس که چهارمین کنفرانس آنلاینی بود که از سوی این رسانه برگزار شد با محورهای بررسی وضعیت ذخایر سرب و روی در ایران و تکنولوژی های موجود برای فرآوری، توسعه پایدار و حذف موانع پیش روی صنعت، بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی و بالادستی سرب و روی و بررسی آینده بازار سرب و روی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، اکتشاف و فعال سازی معادن غیرفعال.

 

ایمیدرو، شرکت راه‌سازی و معدنی مبین (سهامی خاص) ، شرکت آریا جنوب ایرانیان و‌ شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران حامیان برگزاری این کنفرانس بوده اند.

 

محمد پناهی معاون فنی و توسعه شرکت راه‌سازی و معدنی مبین در کنفرانس فرصت‌های پنهان سرمایه‌گذاری در صنعت سرب و روی با نگاهی بر بازار و معدن بیان کرد:

 

 

🔸همه نگاه‌ها به سمت مهدی آباد است و این معدن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و بعد از سال‌ها رکود وارد مدار تولید خواهد شد.

 

🔹فلز روی چهارمین فلز پرمصرف دنیا است و ۴۰ میلیارد دلار ارزش بازار این فلز در دنیا است.

 

🔸۱۱.۲ میلیارد دلار به بودجه اکتشافی معادن غیر آهنی توسط کانادا و استرالیا اختصاص داده شده است‌ و فلز روی دارای یک جایگاه استراتژیک در دنیا است.

 

🔹بحث انرژی‌های تجدید‌پذیر و باتری‌های نسل نو در دستور کار صنایع دنیا است. دنیا در سال ۲۰۵۰ با چالش افزایش دمای جهانی مواجه است و کشورهای به سمت استفاده از انرژی‌های بادی می‌روند و در مصرف انرژی روی ۳۵۰ درصد افزایش خواهیم داشت.

 

🔸فلز روی در کنترل بیماری کووید ۱۹ و بازیابی حس چشایی و بویایی تاثیرگذار بوده است.

 

🔹میزان ذخیره روی محتوی جهان ۲۵۰ میلیون تن است که کشور ما ۴.۹ از ذخایر را در اختیار دارد و جز ۵ کشور برتر در دنیا در این فلز هستیم.

 

🔸تولید شمش روی تا افق ۱۴۲۰ باید به ۶۰۰ هزارتن افزایش یابد. رشد قیمتی در فلز روی را شاهد هستیم و نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری بر روی این فلز استراتژیک بسیار ارزشمند است.

 

🔹پس از عبور دنیا از پاندمی کرونا فلز روی نرخ تعادلی خود را حفظ کرده است و فلزی است که دنیا به آن نیازمند است.

 

🔸معدن مهدی آباد ۱۶۱ میلیون تن ذخیره را در خود جای داده است که توان تامین ۴ درصد از روی دنیا را دارد که چشم‌انداز بسیار خوبی برای صنعت روی کشور است.

 

🔹از سال ۱۳۲۹ کا آغاز کار اکتشافات در این معدن بود نتوانستیم از این ذخیره به شکل مطلوب استفاده کنیم و مس از عبور سالیان سرمایه‌گذاری جهت ایجاد کارخانجات فرآوری در این معدن در حال انجام است. این معدن فاقد هیچگونه زیرساخت توسعه بوده است و در حال پایان انجام عملیات اجرایی است که در ۳ فاز انجام خواهد شد.

 

🔸در سال ۱۴۰۱ بعد از سال‌ها رکود معدن سرب و روی مهدی آباد وارد مدار تولید خواهد شد. انجام عملیات باطله‌برداری و استخراج بالغ بر ۸۰ میلیون تن تاکنون انجام گرفته است. خاک مهدی آباد هم خاک سولفیدی و هم اکسیدی است. تجهیزات سنگ شکنی و مدار خردایش از فنلاند و فرانسه خریداری و وارد کشور شده است. عملیات اجرایی این معدن پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 

🔹با توجه به قرارگیری این معدن در محدوده زیست محیطی مطالعات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده و احداث حوضچه‌های تبخیری در این معدن آغاز شده است.

 

🔸خط انتقال پساب به معدن مهدی آباد نیز در حال انجام است و در بحث تامین برق از هط سراسری برق اقدام ارزشمندی صورت گرفت.

جستجو

اطلاعات تماس

پروژه های در حال انجام

عملیات استخراج و باطله برداری معدن سنگ آهن چاه گز
انجام عملیات اجرائی سد باطله معدن مس سرچشمه
انجام عملیات تسطیح در محل احداث کارخانه ذوب مس سونگون
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن سنگ آهن جلال آباد
انجام عملیات باطله برداری و استخراج از معدن سرب و روی انگوران
عملیات استخراج و باطله برداری معدن مس دره زار

Contacts Info

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان میرزای شیرازی – نبش خیابان دوازدهم – پلاک ۹۲ – ساختمان تی پی کال – کدپستی: ۱۵۹۶۷۳۵۸۱۸
  • 021-88800900-4
  • info@mobinco.com

اطلاعات تماس

شنبه تا چهارشنبه08:30 تا 16:30
پنج شنبه08:30 تا 13:30